W środę (22.03) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy „Węgry 1956. Twarze i przedmioty”.
W niedzielę (19.03) w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej” zorganizowanej przez Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Trzy wystawy oraz spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej na Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
24 marca br. w odbędzie się Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze, wydarzenie towarzyszyć będzie Międzynarodowym Targom Turystyki Kulinarnej.
„Oddana Łasce Bożej siostra Angelika Zofia Renke OP - mniszka dominikańska” – tak brzmi tytuł wystawy Piotra Stefaniaka, którą od niedzieli (19.03) można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”.
Tak będzie wyglądał mural, który ozdobi Piotrków Trybunalski. Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs na projekt prezentacji nawiązującej do przyjaźni polsko-węgierskiej.
To będzie jedna z ciekawszych imprez Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W naszym mieście odbędzie się turniej w speedcubingu, czyli układaniu na czas kostki Rubika.
W niedzielę (19.03) na Zamku Królewskim odbędzie się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej”. Organizatorami ekspozycji są Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz piotrkowskie Muzeum.
15-03-2017

Noc Teatru

„Noc Teatru” to kolejna propozycja dla mieszkańców w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zbliżają się wielkimi krokami. Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, które oficjalnie zainauguruje obchody 800-lecia miasta.