24 i 25 marca w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci Polski – Andrzej Duda i Węgier – Janos Ader. Wizyta głów państw spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Tak przedstawia się schemat zmian.
Już w czwartek (23.03) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej. Wydarzenie odbędzie się w hali Muszkieterów przy Al. Sikorskiego 7.
18 marca rozpoczynamy świętowanie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
„Ulice i place Piotrkowa Trybunalskiego” to tytuł konkursu fotograficznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zwycięskie prace pojawią się w najnowszej publikacji o Piotrkowie.
Kolejna wielka impreza uświetni jubileusz 800-lecia. Jako jedyne miasto w Polsce będziemy gościć piknik NATO. Żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego do Piotrkowa zjadą 28 marca.
15-03-2017

O 800-leciu w II LO

Historia Piotrkowa Trybunalskiego i dzieje parlamentaryzmu były tematem wykładu w II Liceum Ogólnokształcącym. Wydarzenie zorganizowano z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Wystawę „Zatarta pamięć... żołnierze węgierscy na cmentarzach w regionie piotrkowskim” można oglądać na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
W czwartek (9 marca) odbył się pierwszy etap „Wielkiego testu z wiedzy o 800 - letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 - 2017".
Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację „800 lat Piotrkowa”, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami jubileuszu 800-lecia miasta.
Od poniedziałku (6.03) mury miejskie przy ulicy Stronczyńskiego ozdobione zostały specjalną iluminacją. Z projektora wyświetlany jest znak 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.