„ZIMNO 2017” to tytuł miejskiej gry na orientację, którą z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego organizuje miejski oddział PTTK.
Zaprojektuj mural nawiązujący do przyjaźni polsko-węgierskiej i weź udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 4 tys. zł na sprzęt elektroniczny, a mural ozdobi jedną z piotrkowskich kamienic.
Na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Komitetu Honorowego obchodów 800-lecia.
Jaką dawniej nazwę nosiła ulica Słowackiego? Kiedy w Piotrkowie obradował Trybunał Koronny? Który kościół w mieście jest najstarszy? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania spróbuj swych sił w „Wielkim Teście Wiedzy o 800-letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 – 2017”.
W roku obchodów jubileuszu Piotrków 800 uczestnicy rajdu „Gorącego czaju łyk” dowiedzieli się m.in. jakie związki łączyły Piotrków z Mikołajem Kopernikiem, a także co wspólnego z naszym miastem mają kratery na księżycu.
Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński objął honorowym patronatem obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Wyjątkowa lekcja odbyła się dziś (8.02) na piotrkowskim kąpielisku „Słoneczko”. Zaprezentowano tam pokaz ratownictwa lodowego.
Jak wyglądał Piotrków w okresie rozbicia dzielnicowego, jaką pełnił rolę? Odpowiedzi na te pytania poznamy już jutro (4.02.) podczas spaceru w ramach „Trybunalskich spotkań z historią 800-lecia”.
W ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko.” odbędzie się wystawa malarstwa piotrkowianki Justyny Radziej. Wernisaż już w najbliższy piątek (3.02.).
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Seria Biblioteka Piotrków 800”.